Çin Aile Ziyareti Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan aile, akraba ya da tanıdıklarını ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 180 günden uzun sürecek ziyaretler için başvurulması gereken vize türü S1 tipi ziyaret vizesi; 180 günden daha kısa sürecek ziyaretler için başvurulması gereken vize türü ise S2 tipi ziyaret vizesidir.

Çin aile ziyareti vize başvurusu için Çin’de ziyaret edeceğiniz kişiden alacağınız davetiye başvuru evraklarınız arasında mutlaka yer almalıdır. Davetiye temin edemeyen kişilerin vize alma ihtimali bulunmamaktadır.

  • Çin’de bulunan akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişiler, akrabalarından edinecekleri davetiyeyi ve akrabalık ilişkilerinin noter tasdikli evrakını,
  • Çin’de çalışan, öğrenim gören ya da iş arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler, arkadaşlarından temin edecekleri davetiyelerini ve arkadaşlarının Çin’de çalıştıkları şirketinden veya kurumundan istihdam veya öğrenim belgelerini vize başvuru evraklarına eklemelidirler.

Uzun süreli (S1 tipi) vize talebinde bulunan kişilerin, Çin’e giriş yaptıktan sonra 30 gün içerisinde ikamet için başvuru yapmaları gerekmektedir.